‘Bordeaux Transport’ 225lt
Category: New barrels Tags: France, Imported
| CAPACITY | 225lt |
|---|---|
| HEIGHT | 94cm |
| BUNG EXTERNAL DIA. | 70cm |
| HEAD EXTERNAL DIA. | 56cm |
| STAVE THICKNESS | 27mm ή 22mm |
| BUNGHOLE | 50mm |
| HOOPS (GALVANIZED) | 2 Χ [55mm x 2mm] |
| WEIGHT | 45kg |
| CAPACITY | 225lt |
|---|---|
| HEIGHT | 94cm |
| BUNG EXTERNAL DIA. | 70cm |
| HEAD EXTERNAL DIA. | 56cm |
| STAVE THICKNESS | 27mm ή 22mm |
| BUNGHOLE | 50mm |
| HOOPS (GALVANIZED) | 2 Χ [55mm x 2mm] |
| WEIGHT | 45kg |