‘Bourgogne Transport’ 228lt
Category: New barrels Tags: France, Imported
| CAPACITY | 228lt |
|---|---|
| HEIGHT | 88cm |
| BUNG EXTERNAL DIA. | 72,2cm |
| HEAD EXTERNAL DIA. | 60cm |
| STAVE THICKNESS | 27mm |
| BUNGHOLE | 50mm |
| HOOPS (GALVANIZED) | 2 Χ [55mm x 2mm] |
| WEIGHT | 48kg |
| CAPACITY | 228lt |
|---|---|
| HEIGHT | 88cm |
| BUNG EXTERNAL DIA. | 72,2cm |
| HEAD EXTERNAL DIA. | 60cm |
| STAVE THICKNESS | 27mm |
| BUNGHOLE | 50mm |
| HOOPS (GALVANIZED) | 2 Χ [55mm x 2mm] |
| WEIGHT | 48kg |